Jak smýšlí Geert Wilders

2. 08. 2009 6:45:00
Geert Wilders je vůdčí osobností v nizozemské Straně za svobodu. Jeho strana má sice v parlamentu jen 9 křesel, ale její vliv v nizozemské společnosti je daleko větší. Potvrdily to také volby do Evropského parlamentu. Nedávno poskytl rozhovor agentuře euronews, ve kterém řekl mimo jiné: „Velice mě zajímá budoucnost Evropy. Je to nádherný kontinent silných zemí, ale také s velkým přílivem imigrantů z muslimských zemí a obávám se, že to může znamenat jeho islamizaci a konec naší svobody. Rozlišuji mezi ideologií islámu a mezi prostými muslimy, proti kterým nic nemám. Mám problém s islámskou ideologií, kterou považuji za totalitní ideologii, která se nedá přirovnat k ostatním náboženstvím, ale spíše k totalitním ideologiím jako byly komunismus a fašismus.

Mezi muslimy je mnoho umírněných lidí a jim musíme pomáhat. Ale nevěřím v umírněný islám. Nesmíme investovat do evropského či umírněného islámu, který není srovnatelný s křesťanstvím Starého a Nového zákona nebo s dobou osvícenství posledních století. Musíme investovat do lidí a demokracie. Většina muslimů v naší západní společnosti nejsou extrémisty či teroristy, s tím nemám problém. Ale bude-li přibývat muslimských imigrantů, bude sílit vliv islámu, jeho kultury a ideologie, a naše společnost se změní. Podobně jako Velká Británie, kde již 85 soudů uplatňuje islámské právo šaría, kde má žena menší hodnotu a kde jsou homosexuálové zabíjení. Nedemokratické právo šaríi je součást islámské ideologie.

Včlenění šaríi do našeho právního systému by znamenalo konec demokracie. Kdo by se tomu vzepřel, byl by druhořadým občanem nebo by také mohl ztratit život. To by byl hrozný život. Politické elity v Evropě dovolují zavedení šaríi z důvodů politické korektnosti, poněvadž jsou kulturními relativisty a všechny kultury jsou pro ně stejné. Britský premiér Gordon Brown je největším zbabělcem Evropy. Všichni jemu podobní lídři musí být nahrazení lidmi odvážnými. Brown napodobuje Chamberlaina roku 2009.

Nejsem pro federální Evropu. Dávám přednost nezávislému Holandsku, spolupracujícímu ekonomicky s jinými státy. Připojení Turecka do EU odmítám. Respektuji Turecko jako členské země NATO a dobrého přítele Holanďanů, ale není členem naší rodiny. Dobrý přítel není totožný se členem rodiny a Turecko je země islámská. Museli bychom nejen vydávat množství peněz Turecku, ale také příjímat množství dalších muslimů. A to je to poslední, co bychom potřebovali.“

(Euronews, ko)


Pro radio Netherlands Worldwide

„Přes 50% obyvatel z tureckých a marockých rodin uvažuje o vystěhování z Nizozemí v důsledku rostoucí popularity naší strany.“


Proč ho chtějí zabít?

„Chceme naše peníze zpět. Nizozemí přispívá ročně do EU 4 miliardami euro, což je nejvíc v Evropě. Odmítáme financovat zemědělce v Polsku či Francii, nebo platit výstavbu dálnic v Portugalsku a Rumunsku. Jsme zasaženi krizí jako ostatní země EU a ty 4 miliardy chceme vložit do ekonomiky naší země. Jsme druhou největší stranou v naší zemi. Nechceme vystoupit z EU, ale chceme se vrátit na počátek, kdy šlo jen o ekonomickou spolupráci. Nejsme radikálové, jinak bychom byli na okraji naší společnosti. Levicoví sociální demokraté ztratili ve volbách u nás, v Anglii, Francii, Německu a v dalších zemích EU.

Pro islám je nesnadné integrovat se do společnosti. Chce nás ovládnout, chce dominovat, ne se integrovat. Mezi muslimy je hodně kriminality, jsou negramotní, jsou závislí na sociálních dávkách a máme s nimi velký problém. Mezi Marokánci mladších 24 let mělo problém s policií až 55%. Amsterodam je největší město homosexuálů a ti jsou pravidelně napadáni marockou mládeží.

Korán podněcuje k násilí. U nás byl Mein Kampf se souhlasem levice zakázán před 20 léty. Není důvod, proč by nemohl být zakázán také korán, který je dokonce ještě horší. Nelíbí se toto dvojí měřítko. Islám je spíše ideologie než náboženství, jak to popsal ve svých knihách belgický profesor Fromerlin. Má sice náboženské aspekty, má svůj chrám, svou knihu a svého boha. Islám netouží ovládnout jen životy jednotlivců, ale celou společnost, ve které není místo pro nemuslimy. Nepatří mezi náboženství, ale mezi totalitní systémy jako komunismus a nacismus. To není jen můj názor. V 50.létech napsal Winston Churchill knihu, za kterou dostal Nobelovou cenu. V ní srovnává Mein Kampf s koránem, podobně jako Oriana Fallacy nebo Charles de Gaulle.

Kdo páchá kriminalitu, podněcuje k násilí nebo chce zavést právo šaría, pro toho není v Nizozemí místo. Musím žít už 5 let pod nepřetržitou ochranou 24 hodin denně. Byla nade mnou vyřčena fatwa, islámský trest smrti. Spolu s mou ženou žijeme jako ve vězení a bez ochranky nemůžeme ani na krok. Ztratil jsem svobodu a nepřál bych to ani nepříteli. Je to jako zaměstnání v pekle, ale stále věřím, že je to mé poslání. Promítal jsem 14minutový film Fitna nejen v Senátu USA na pozvání senátora Cowella, ale také v parlamentu nizozemském, italském a v dalších zemích.“

(pro rozhlas ABC Sydney, ko)


Wildersův film Fitna ke shlednutí zde

Wilders a Izrael

„Boj proti Izraeli není jen územní. Izrael stojí v obraně Západu v první linii. Po něm bychom přišli na řadu my. Proto musíme v EU Izrael podporovat a být s ním solidární. Naše strana není identická se stranou Izrael náš domov, ale máme mnoho společného a jsem na to hrdý. S Liebermanem jsem se už setkal a gratuloval mu k úspěchu. Je to inteligentní, moudrý a silný muž.

Naše Strana za svobodu se nepřipojeje k žádnému bloku v Evropském parlamentu. K pravicovému ne pro jeho antisemitismus a xenofóbii, ačkoli nás naši rivalové označují za pravici. Náš úspěch v evropských volbách je také vyjádření protestu občanů, kteří odmítají platit ze svých daní dálnice v Portugalsku nebo podporovat polské farmáře. Chtějí nazpět přinejmenším 5 miliard euro. Nemáme sice žádnou moc, ale máme velký vliv a odpovědnost. Politický establishment v naší zemi už musí s námi počítat, nemůže nás přehlížet.“

(rozhovor pro Haaretz, ko)

Autor: Karel Sýkora | neděle 2.8.2009 6:45 | karma článku: 26.69 | přečteno: 2018x

Další články blogera

Karel Sýkora

Naučení z Bible: Zkušenosti otců předznamenávají zkušenosti jejich potomků

Umberto Cassuto byl biblický učenec, který působil nejprve v Itálii a posléze v Izraeli. Známé jsou jeho komentáře ke knize Genesis a Exodus.

23.7.2019 v 6:56 | Karma článku: 7.89 | Přečteno: 225 |

Karel Sýkora

Co znamená sloveso falírovat?

Slova italského původu, která byla přejata do češtiny a integrovala se do její slovní zásoby. Za italianismy // italismy (i.) pokládáme slova italského původu, která čeština převzala přímo či prostřednictvím jiného jazyka.

21.7.2019 v 20:15 | Karma článku: 5.65 | Přečteno: 123 |

Karel Sýkora

Odhalení egyptských záhad

Starověký Egypt byl jednou z významných a současně nejstarších starověkých civilizací ve Středomoří a na Předním východě. Jejím centrem byla oblast severovýchodní Afriky na území dnešního Egypta.

20.7.2019 v 12:56 | Karma článku: 5.59 | Přečteno: 113 |

Karel Sýkora

Robert D. Bergen – Které části textu jsou důležitější než jiné?

Robert D. Bergen je biblista-starozákoník, který se také podílel na překladu Bible. A to konkrétně jsou to tyto Bible: The New Living Translation, the New Living Translation 2.0, a the Holman Christian Standard Bible.

18.7.2019 v 6:27 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 44 |

Další články z rubriky Politika

Kateřina Lhotská

„Stop Babiš“ není program, pane Fialo...

ODS se rozhodla, že osloví politické subjekty „konzervativně liberálního“ zaměření a nabídne jim spolupráci před parlamentními volbami 2021 s cílem porazit ANO Andreje Babiše. Jak je vidět, někteří se zkrátka nepoučí...

23.7.2019 v 9:01 | Karma článku: 43.02 | Přečteno: 3338 | Diskuse

Jan Bartoň

Boris Johnson horší Trumpa

Progresivní americké médium The New York Times uveřejnilo těsně před koncem hlasování o novém předsedovi britské Konzervativní strany článek o Borisi Johnsonovi. Je to dehonestující stať ala komentáře o Donaldu Trumpovi.

23.7.2019 v 8:00 | Karma článku: 25.64 | Přečteno: 449 | Diskuse

Michal Vimmer

Fiala a drzý papoušek

Pan profesor tráví zasloužené prázdniny ve své fialové ponorce ODS2 na Príglu a přemýšlí, který volební trhák nasadí do titulků Babišovin hned 1. září, když tu začne fialový papoušek skandovat: Trrrrikolórrra ! Trrrrrikolórrra!

23.7.2019 v 7:53 | Karma článku: 25.66 | Přečteno: 885 | Diskuse

Martin Braun

007 ženská, Thor ženská a LGBT Marvel - filmový průmysl se zbláznil

A to asi doslova a do písmene. Tedy ne samotný průmysl ale jeho vůdcové a producenti a tvůrci, prostě všichni kdo se kolem toho pohybují.

23.7.2019 v 5:23 | Karma článku: 38.27 | Přečteno: 2557 | Diskuse

Jan Ziegler

Není důvod oslavovat levicovou aktivistku a pašeračku lidí

Vážně nerozumím tomu, že někdo jásá nad kapitánkou Carolou Racketeovou z lodi Sea-Watch 3, která podle mého názoru zešílela, když prohlásila, že chce do Evropy dopravit na půl milionů ekonomických migrantů.

22.7.2019 v 17:59 | Karma článku: 38.91 | Přečteno: 1218 | Diskuse
Počet článků 3524 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 448

Seul le silence est sur, tout le reste est courage. 
— Emmanuel Le Roy Ladurie

Jisté je jen mlčení, cokoli jiného je odvaha.

Najdete na iDNES.cz