Úterý 11. srpna 2020, svátek má Zuzana
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Úterý 11. srpna 2020 Zuzana

Jak smýšlí Geert Wilders

2. 08. 2009 6:45:00
Geert Wilders je vůdčí osobností v nizozemské Straně za svobodu. Jeho strana má sice v parlamentu jen 9 křesel, ale její vliv v nizozemské společnosti je daleko větší. Potvrdily to také volby do Evropského parlamentu. Nedávno poskytl rozhovor agentuře euronews, ve kterém řekl mimo jiné: „Velice mě zajímá budoucnost Evropy. Je to nádherný kontinent silných zemí, ale také s velkým přílivem imigrantů z muslimských zemí a obávám se, že to může znamenat jeho islamizaci a konec naší svobody. Rozlišuji mezi ideologií islámu a mezi prostými muslimy, proti kterým nic nemám. Mám problém s islámskou ideologií, kterou považuji za totalitní ideologii, která se nedá přirovnat k ostatním náboženstvím, ale spíše k totalitním ideologiím jako byly komunismus a fašismus.

Mezi muslimy je mnoho umírněných lidí a jim musíme pomáhat. Ale nevěřím v umírněný islám. Nesmíme investovat do evropského či umírněného islámu, který není srovnatelný s křesťanstvím Starého a Nového zákona nebo s dobou osvícenství posledních století. Musíme investovat do lidí a demokracie. Většina muslimů v naší západní společnosti nejsou extrémisty či teroristy, s tím nemám problém. Ale bude-li přibývat muslimských imigrantů, bude sílit vliv islámu, jeho kultury a ideologie, a naše společnost se změní. Podobně jako Velká Británie, kde již 85 soudů uplatňuje islámské právo šaría, kde má žena menší hodnotu a kde jsou homosexuálové zabíjení. Nedemokratické právo šaríi je součást islámské ideologie.

Včlenění šaríi do našeho právního systému by znamenalo konec demokracie. Kdo by se tomu vzepřel, byl by druhořadým občanem nebo by také mohl ztratit život. To by byl hrozný život. Politické elity v Evropě dovolují zavedení šaríi z důvodů politické korektnosti, poněvadž jsou kulturními relativisty a všechny kultury jsou pro ně stejné. Britský premiér Gordon Brown je největším zbabělcem Evropy. Všichni jemu podobní lídři musí být nahrazení lidmi odvážnými. Brown napodobuje Chamberlaina roku 2009.

Nejsem pro federální Evropu. Dávám přednost nezávislému Holandsku, spolupracujícímu ekonomicky s jinými státy. Připojení Turecka do EU odmítám. Respektuji Turecko jako členské země NATO a dobrého přítele Holanďanů, ale není členem naší rodiny. Dobrý přítel není totožný se členem rodiny a Turecko je země islámská. Museli bychom nejen vydávat množství peněz Turecku, ale také příjímat množství dalších muslimů. A to je to poslední, co bychom potřebovali.“

(Euronews, ko)


Pro radio Netherlands Worldwide

„Přes 50% obyvatel z tureckých a marockých rodin uvažuje o vystěhování z Nizozemí v důsledku rostoucí popularity naší strany.“


Proč ho chtějí zabít?

„Chceme naše peníze zpět. Nizozemí přispívá ročně do EU 4 miliardami euro, což je nejvíc v Evropě. Odmítáme financovat zemědělce v Polsku či Francii, nebo platit výstavbu dálnic v Portugalsku a Rumunsku. Jsme zasaženi krizí jako ostatní země EU a ty 4 miliardy chceme vložit do ekonomiky naší země. Jsme druhou největší stranou v naší zemi. Nechceme vystoupit z EU, ale chceme se vrátit na počátek, kdy šlo jen o ekonomickou spolupráci. Nejsme radikálové, jinak bychom byli na okraji naší společnosti. Levicoví sociální demokraté ztratili ve volbách u nás, v Anglii, Francii, Německu a v dalších zemích EU.

Pro islám je nesnadné integrovat se do společnosti. Chce nás ovládnout, chce dominovat, ne se integrovat. Mezi muslimy je hodně kriminality, jsou negramotní, jsou závislí na sociálních dávkách a máme s nimi velký problém. Mezi Marokánci mladších 24 let mělo problém s policií až 55%. Amsterodam je největší město homosexuálů a ti jsou pravidelně napadáni marockou mládeží.

Korán podněcuje k násilí. U nás byl Mein Kampf se souhlasem levice zakázán před 20 léty. Není důvod, proč by nemohl být zakázán také korán, který je dokonce ještě horší. Nelíbí se toto dvojí měřítko. Islám je spíše ideologie než náboženství, jak to popsal ve svých knihách belgický profesor Fromerlin. Má sice náboženské aspekty, má svůj chrám, svou knihu a svého boha. Islám netouží ovládnout jen životy jednotlivců, ale celou společnost, ve které není místo pro nemuslimy. Nepatří mezi náboženství, ale mezi totalitní systémy jako komunismus a nacismus. To není jen můj názor. V 50.létech napsal Winston Churchill knihu, za kterou dostal Nobelovou cenu. V ní srovnává Mein Kampf s koránem, podobně jako Oriana Fallacy nebo Charles de Gaulle.

Kdo páchá kriminalitu, podněcuje k násilí nebo chce zavést právo šaría, pro toho není v Nizozemí místo. Musím žít už 5 let pod nepřetržitou ochranou 24 hodin denně. Byla nade mnou vyřčena fatwa, islámský trest smrti. Spolu s mou ženou žijeme jako ve vězení a bez ochranky nemůžeme ani na krok. Ztratil jsem svobodu a nepřál bych to ani nepříteli. Je to jako zaměstnání v pekle, ale stále věřím, že je to mé poslání. Promítal jsem 14minutový film Fitna nejen v Senátu USA na pozvání senátora Cowella, ale také v parlamentu nizozemském, italském a v dalších zemích.“

(pro rozhlas ABC Sydney, ko)


Wildersův film Fitna ke shlednutí zde

Wilders a Izrael

„Boj proti Izraeli není jen územní. Izrael stojí v obraně Západu v první linii. Po něm bychom přišli na řadu my. Proto musíme v EU Izrael podporovat a být s ním solidární. Naše strana není identická se stranou Izrael náš domov, ale máme mnoho společného a jsem na to hrdý. S Liebermanem jsem se už setkal a gratuloval mu k úspěchu. Je to inteligentní, moudrý a silný muž.

Naše Strana za svobodu se nepřipojeje k žádnému bloku v Evropském parlamentu. K pravicovému ne pro jeho antisemitismus a xenofóbii, ačkoli nás naši rivalové označují za pravici. Náš úspěch v evropských volbách je také vyjádření protestu občanů, kteří odmítají platit ze svých daní dálnice v Portugalsku nebo podporovat polské farmáře. Chtějí nazpět přinejmenším 5 miliard euro. Nemáme sice žádnou moc, ale máme velký vliv a odpovědnost. Politický establishment v naší zemi už musí s námi počítat, nemůže nás přehlížet.“

(rozhovor pro Haaretz, ko)

Autor: Karel Sýkora | neděle 2.8.2009 6:45 | karma článku: 26.92 | přečteno: 2021x

Další články blogera

Karel Sýkora

Gabriela Vlková — kniha Jób aneb sázka na člověka

Kniha Jób je knihou Starého zákona a patří mezi knihy mudroslovné (křesťanství) nebo mezi Spisy (židovství). Je psána hebrejsky.

21.6.2020 v 6:45 | Karma článku: 2.71 | Přečteno: 85 |

Karel Sýkora

Zuzana Navarová — Andělská

Skládala hudbu k divadelním představením, objevila zpěvačku Radúzu a taky talent Věry Bílé. V roce 2003 nazpívala ústřední píseň do pohádky Čert ví proč. Jan P. Muchow o ní prohlásil, že byla první dámou české hudební scény.

20.6.2020 v 18:36 | Karma článku: 4.92 | Přečteno: 92 |

Karel Sýkora

John Calhoun — Jak hustota populace ovlivňuje chování

V 60. a 70. letech minulého století provedl známý vědec John Calhoun z USA řadu zajímavých experimentů. Jeho nejzajímavější pokus byl ten, kde zkoumal, co se stane myším, kterým vybuduje dokonalý život.

19.6.2020 v 11:18 | Karma článku: 7.32 | Přečteno: 261 |

Karel Sýkora

Seznam léků

Na stránce najdete abecední seznam nejpoužívanějších léků a doplňků stravy. Bližší (a zjednodušené) informace o jednotlivých preparátech jsou pod jednotlivými odkazy. Celkový počet medikamentů v seznamu je aktuálně 3555.

19.6.2020 v 5:42 | Karma článku: 5.26 | Přečteno: 121 |

Další články z rubriky Politika

Lubomír Sedlák

PROČ BYLI AMERIČANÉ V KOREJI PONĚKUD ÚSPĚŠNĚJŠÍ NEŽ VE VIETNAMU?

Díval jsem se nedávno v televizi na dokument o korejské válce, která proběhla začátkem padesátých let minulého století, a přimělo mne to k jistému zamyšlení.

10.8.2020 v 19:12 | Karma článku: 11.79 | Přečteno: 397 | Diskuse

Karol Wild

Systémová chyba hasičů

Tragédie v Bohumíně ukázala na zásadní pochybení hasičů. Hasiči jsou od slova „hasit“ a za svůj prvořadý úkol považují hašení požáru a ne záchranu lidí.

10.8.2020 v 18:58 | Karma článku: 11.76 | Přečteno: 573 | Diskuse

Vilém Barák

Chcete vědět kdy se rozvedete?

Generace lidí hleděly do budoucnosti s nadějí, že se budou mít lépe. Místo toho nastala doba, kdy začíná být hůř a hůř. Zažíváme to, co se nazývá řízený let do terénu. Naštěstí v lidské psychice existují obranné mechanismy.

10.8.2020 v 16:03 | Karma článku: 23.48 | Přečteno: 522 | Diskuse

Ivo F. Cilich

Kde je ta metodika výjimek z nošení roušek?

Již v květnu tohoto roku mluvčí Ministerstva zdravotnictví Martin Novotný sdělil, že pracují na přesných pravidlech, která by jasně definovala seznam chorob opravňující k nenošení ochrany úst a nosu.

10.8.2020 v 13:58 | Karma článku: 16.44 | Přečteno: 427 | Diskuse

Jan Lněnička

Rebelka Jermanová - nerozdává koblihy ale buchty!

Paní Jermanová zavítala do města Mělník. Jeden občan ji obvinil, že je orgán. Stařík říkal, že peníze, jsou tragédie národa, paní hejtmanka se ohradila, že koblihy nejsou zdravé a ani není orgán a doma uklízí.

10.8.2020 v 13:58 | Karma článku: 13.69 | Přečteno: 336 | Diskuse
Počet článků 3967 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 428

Seul le silence est sur, tout le reste est courage. 
— Emmanuel Le Roy Ladurie

Jisté je jen mlčení, cokoli jiného je odvaha.